Головна — Політика — 2 січня 2024, 00:12
Генерал Годжес налаштований не оптимістично щодо запрошення України в НАТО під час Вашингтонського саміту
Генерал вважає, що Орбан та Фіцо зараз виконують кремлівську роботу у різні способи усередині ЄС.

Олександр КравченкоОлександр Кравченко, Автор новин

Генерал Годжес налаштований не оптимістично щодо запрошення України в НАТО під час Вашингтонського саміту
Фото: EPA/UPG
НАТО стане кращим того самого дня, коли прийме Україну, вважає генерал-лейтенант Бен Годжес – офіцер армії США у відставці, який був командувачем армії США в Європі.

“Щиро кажучи, я не налаштований оптимістично – я не чую висловів чи розмов, які вказували б на те, що у 2024 році у Вашингтоні результат може бути успішнішим, ніж у 2023-му у Вільнюсі. Я дивлюся на Орбана в Угорщині, на Фіцо у Словаччині – вони обидва зараз виконують кремлівську роботу у різні способи усередині ЄС. Угорщина навіть заблокувала рух Швеції в НАТО. Я не відчуваю достатнього рівня енергії щодо питання українського членства”, – наголосив генерал в ефірі телемарафону.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ TЕЛЕГРАМ КАНАЛ
Годжес зазначив, що хотів би помилятися, але зараз має такі відчуття.

Як запевнив генерал, він зосереджений на тому, щоб США здобули ясність щодо цілей в Україні. Зокрема, йдеться про те, що Україні треба допомогти здобути перемогу, бо це відповідає інтересам Америки.

На переконання Годжеса, слід продовжувати виступати за підтримку вступу України до Альянсу.

Годжес після відставки очолює Кафедру стратегічних досліджень Першинга у Центрі аналізу європейської політики.

Нещодавно блок НАТО надав Україні рекомендації щодо першочергових реформ перед вступом. Зокрема, Україна бере зобов’язання у 2024 провести декілька реформ діджиталізації, в тому числі системи управління військами. Київ зобов’язався також ухвалити низку законів, зокрема антикорупційні. Має бути проведена боротьба з корупцією у військових закупівлях.
У листопаді генсек НАТО заявив, що Україна стане членом НАТО за умови проведення реформ. Повне членство під час війни неможливе.
Керівник апарату генсека НАТО Стіан Єнссен в ході публічної дискусії в місті Арендаль припустив, що Україна може стати членом Альянсу в обмін на частину своєї території. При цьому він додав, що це рішення має ухвалювати Київ.
У МЗС України назвали це неприйнятним.
Також ексгенсек НАТО Андерс Фог Расмуссен виступив із пропозицією щодо приєднання України до Північноатлантичного Альянсу без тимчасово окупованих Росією територій. На його погляд, часткове членство України попередило б Росію, що вона не може зупинити приєднання України до альянсу.